Prvomajska jamarija v Črnjavah

Takoj po 8h smo se ekipno zbrali na zacetku vlake jaz, trojica Pintar, moska trojica Bencina, Maffi in Erik, Edi in Blasko z Nero in se po skupinskem fotkanju s kosarico dobrot odpravili do Mitruskajje. Tam smo se razorozili, opremili in v kombinacijah odrasel – otrok – odrasel – otrok….odskakljali v globine.

Tam nam je vzelo sapo – meni, ki sem bila prvic in verjetno ponovno tudi tistim, ki so v njej ze bili. Opazovali smo podrte in odlomljene sigove kope, cudne korozijske votlinice v stenah s strlecimi kalcitnimi zilami, sledi zobkov polhov, mocne prelome, cudovite zavese, prostorne dvorane, skrivnostne kamine in se marsikaj. Nekaj fotk si lahko poberete dol na spodnji povezavi. Po pregledovanju kaminov in stranskih rovov smo se pocasi vrnili ven. Pintarji prvi in nato se preostali. Ko smo prikukali na soncne zarke, nas je ze cakalo kafe. Pintar – svaka cast! Ker smo zavohali blizajoco nevihto, smo se hitro po kosilu in kafetkanju odpravili raziskovat znan spodmol, blasko in edi pa sta nas zapustila ze prej. Spodmol kaze potencial – brezno na koncu bo treba opremit in raziskat dalje. Ko smo pregledali se okoliske potencialne dihalnike (predvsem mladci so bli ob tem ekstremno aktivni), smo se odpravli do avtov, kjer je sledil krst mladih, ki so se neverjetno dobro izkazali (eni prvic, drugi ne) ob zemarjenju skozi brezna. Za krst je poskrbel Mitja, Matjaz je snemal. So jih fasali 3x, ni kej. Pero strik je bil tank, smo jim malo prizanesli. Po daljsem kramljanju in hihitanju, kar se za prvomajsko akcijo spodobi, smo se okoli 17h odpravli vsak na svoj konc.

Astrid