Brezno ob vlaki za vrhom Hoje

Včeraj smo ponovno raziskovali na območju za vrhom Hoje.

Tokrat je bil naš cilj raziskati brezno ob vlaki katero nam je po posluhu obetalo precej globine.

Kar nekaj ur smo porabili, da smo vhod odprli in očistili kamenje z roba, ki se kar ni nehalo vsipati v brezno. Ob tem smo se sončili in uživali v jamarski kulinariki. Emil in Erik sta skrbela za taborni ogenj in raziskovala za novimi jamami.
Vhod se kmalu prevesi v brezno večjih dimenzij lečaste oblike. V spodnjem delu ima brezno dimenzije 20m x 10m.
Spustili smo se približno 60m globoko do police, kjer smo ugotovili, da ostanek vrvi ne doseže dna brezna. Iz police vodi tudi ožje vzporedno brezno katero se nam po posluhu zdi, se na dnu združi ponovno skupaj.

Od police do dna je še približno 30m. V obeh breznih je še nekaj razpok in rovov za pregledat.

Proti koncu akcije nam vreme ni več služilo tako dobro in smo do avtov prišli malo premočeni.

Uživali Pintarji, Mafija in jaz.

Matej Blaško